טל בריכות - בנייה והקמה של בריכות שחיה פרטיות

תחזוקת בריכות

חשיבות התחזוקה בברכת שחיה

יש לכם בריכת שחיה בחצר? מתכננים להתקין אחת כזו בקרוב? אם כן, חשוב שתדעו שעליכם להשקיע בתחזוקת ברכת השחייה. ישנן לא מעט בריכות שחיה פרטיות מוזנחות מאד, בריכות שאינן מתוחזקות, בריכות שבעליהן בחרו שלא להשקיע בהן, בין אם מתוך חוסר ידע או הבנה ובין אם מתוך עצלות. מי שלא דואג לתחזק את הבריכה שלו עשוי להיתקל בתקלות רבות ובבעיות שונות בבריכה, שהטיפול בהן, בסופו של דבר, יכול לעלות לא מעט כסף. חשוב שתדעו – אם יש לכם את הציוד הנדרש, אין סיבה שלא תתחזקו נכון את בריכת השחייה שלכם. אם תדאגו לעשות זאת באופן שוטף, בריכת השחייה שלכם תוכל לשרת אתכם לאורך שנים.
אפשר לראות כיום בחצרות רבות בריכות עם פוטנציאל רב. בריכות יוקרתיות, שעלו לא מעט כסף, בריכות שיכולות להיות פינוק של ממש. אולם, בעליהן אינם דואגים לתחזק אותן כהלכה ולא משקיעים את סכום הכסף הנדרש לצורך תחזוקה שוטפת. כדאי לקחת בחשבון כמה הוצאות, כשמדברים על תחזוקת בריכת שחייה. למשל, הוצאות על התיקונים. מומלץ לשכור בעל מקצוע, אחת לכמה זמן, שיבדוק את הברכה ויתקן את התקלות שבה במידת הצורך. כך, במאמץ קטן יחסית, שגם לא עולה יותר מדי, תוכלו ליהנות מבריכת השחייה שלכם ולנצל אותה לאורך כל השנה. הדבר נכון גם לגבי התקנתה של הברכה. אם דואגים להתקין אותה בצורה נכונה, בצורה מקצועית ויסודית, אין סיבה שיופיעו תקלות או בעיות שונות בבריכה שהתיקון שלהן יכול לעלות לא מעט. כדאי להשקיע בכך כסף, שכן בחירה באפשרות הזולה מאד, תעלה לכם בסופו של דבר, ביוקר

אז, איך עושים את זה נכון?

יש כל מיני שיטות לתחזוקה שוטפת. ישנן לא מעט טכנולוגיות חדשניות הלוקחות בכך חלק ועוזרות לשמור על הבריכה לאורך שנים. מסננים מיוחדים, המותקנים בתוך הברכה עצמה, עוזרים לשמור על ניקיונה וחוסכים גם את השימוש בכימיקלים, שבחלקם רעילים ומזיקים. כיסוי הבריכה באמצעות כיסוי מיוחד כשהיא איננה בשימוש – הוא פתרון נוסף, העוזר לשמור על ניקיונה של הבריכה ומרחיק ממנה מזיקים למיניהם. אימוץ שיטות תחזוקה שונות ובחירה של ציוד מתאים שילווה אתכם לאורך שנים, הם הדרך הנכונה לפעול, במסגרת תחזוקה נכונה של בריכת שחיה.

כיצד לתחזק ברכה מתועשת

יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין בחצר ביתם ברכה מתועשת, אולם לא כולם יודעים כיצד לתחזק את הברכה כדי לשמור עליה לאורך שנים. תחזוקה לא נכונה של ברכה מתועשת, תחזוקה שאיננה שוטפת, עשויה לפגוע בברכה ולגרום לה לנזקים חמורים.
שמירה נכונה על ברכת שחייה
ישנם מספר דברים שעל כל בעל ברכה מתועשת לעשות כדי להאריך את חייה של הברכה, חייהם של המסננים ושל דודי השמש, שבעזרתם מחממים אותה. אחד מהם הוא רמת החומציות של מי הבריכה, כלומר רמת ה – PH. מים חומציים מדי יכולים לפגוע בבריכה עצמו ובמערכות השונות, המותקנות בה. יש לשמור על רמת חומציות שבין 80ppm ל – 120ppm. גם רמות הכלור שבמים יכולות להשפיע על הברכה ועל מערכותיה והן מצריכות התייחסות מיוחדת: רמות נמוכות מדי יכולות לגרום להצטברות של מזיקים ובקטריות במים, רמות גבוהות מדי מזיקות לחומרים שמהם היא עשויה וגם למי ששוחה בבריכה (כמות רבה מדי של כלור במים יכולה לגרום לתחושת שריפה או צריבה בעיניים וגם לגרד).
לכימיקלים יש תפקיד חשוב מאד בשמירה על ניקיון הברכה, אולם שימוש לא נכון בהם יכול לגרום לנזקים חמורים. כדאי לבדוק את הכמות שלהם במים אחת לתקופה ולעשות זאת בעזרת מומחים בתחום. חשוב להשתמש בחומרים המתאימים אך ורק לברכות תעשייתיות וכן גם להשתמש בכמות הנדרשת – לא יותר מדי ולא פחות מדי. אפשר גם לנקות את הברכה בעזרת מטאטא אחת לשבוע כדי לשמור עליה נקייה לאורך זמן. מומלץ להשתמש בכיסוי לבריכה בתקופות שבהן הברכה איננה בשימוש. כיסוי כזה יחסוך לכם לא מעט כסף הן בהוצאות על חומרי הניקוי השונים והן בחימום המים. בנוסף, הוא ישמש כמעין חוצץ, המגן על הברכה מפני קרינת ה – UV, המזיקה. ואם יש לכם כלבים בבית, שימו לב: נכון, כלבים אוהבים מאד את המים שבברכה, אולם בריכות מתועשות לא כל כך אוהבות את הכלבים. הכלבים, בזמן שהם שוחים, נוטים להיצמד לצדי הברכה פעמים רבות, שכן אינם יכולים לגעת בקרקעיתה. הצמדות זו, ובמיוחד עם הפילטרניים, יכולה לגרום לנזק ביריעות הוויניל של הברכה.
טיפול נאות בברכה המתועשת שלכם תאפשר לכם ליהנות ממנה לאורך שנים וגם ישמור על המראה שלה. השקיעו בכך זמן ולמדו מעט על התחום כדי שתוכלו ליישם זאת בפועל.

כיצד לשמור על יריעות הוויניל /pvc בברכת שחיה

ישנן כמה דרכים לשמור על יריעות הוויניל/PVC בברכת השחייה: מערכת לניקוי רצפת הברכה, המותקנת ישירות בברכה עצמה, שימוש ברחפן מיוחד או במערכת אולטרה סגול. פתרונות אלה יכולים לעזור לכם לשמור על יריעות הוויניל של הברכה ולמנוע נזקים מצטברים אולם הם עשויים לעלות לא מעט כסף. נכון, מוטב להשקיע את הכסף ברכישת המערכות הטכנולוגיות החדשניות כדי למנוע נזקים מיותרים, שתיקונם יכול לעלות לא מעט שקלים, אולם לא לכל אחד יש את סכום הכסף הנדרש כדי להתקין אותן.
תוהים כיצד לשמור על יריעות הוויניל/PVC בברכת שחיה? הנה מספר דרכים נוספות לשמור על יריעות אלו ובעלות שווה לכל כיס. ראשית, בדקו את מי הברכה. מים נקיים, מים שרמת החומציות בהם נכונה, מים שאינם מכילים מזיקים, ישמרו על יריעות הוויניל ועל הברכה שלכם לאורך שנים. מים נקיים גם עוזרים לשמור על המערכות האחרות המותקנות בברכה, במידה ואכן יש כאלו, וכמובן גם על המשתמשים בה. בדרך זו נמנעים סיכונים בריאותיים, הנובעים מתחזוקה ירודה. למשל, אם יש כמות גדולה מדי של כלור במים, עשויות להיווצר בעיות בריאות שונו, כמו גירוי בעיניים ובעור, פריחות וגם שלשולים. לכן, חשוב להקפיד להשתמש בכמות הכימיקלים הנדרשת ולהקפיד על רמת חומציות המים המתאימה: 7.4 – 7.6. כדאי לקחת דגימת מים מהבריכה אל החנות הקרובה, המציעה ציוד לבריכות שחיה. שם תוכלו לבדוק את רמות הכימיקלים במים ולקבל מושג כללי באשר למצב המים בברכה.
בנוסף, תחזוקה שוטפת תעזור לכם לשמור על הברכה ועל יריעות הוויניל שלה. הקפידו לנקות את הברכה באופן קבוע ואף היעזרו במטאטא כדי לאסוף את הלכלוך שהצטבר בקרקעית הברכה. הדבר נכון בעיקר לברכות הממוקמות ליד העצים. נצלו את הטכנולוגיות החדשניות בתחום כדי לשמור על ניקיון הברכה ולהגן עליה מפני מזיקים.